Treking wokół Annapurny oraz ABC

Namaste! Dzisiaj trochę odbiegnę od tematu ślubów. Pewnie kiedy będziecie to czytać będę w drodze na lotnisko lub gdzieś na szlaku. Na wszystkie pytania dotyczące ślubów lub innych zleceń fotograficznych odpowiem po powrocie z podróży tj. 6 maja 2019 r. Chciałbym przez te kilka tygodni trochę odciąć się od internetu, pewnie w 100% się to nie uda, ale zobaczymy:)

 Śladami uczestników

Na początku miał to być tylko wyjazd kilku znajomych, tak jak to robią tysiące ludzi na całym świecie. Jest pomysł, decyzja i realizacja. Wracasz i zdjęcia masz w rodzinnym albumie. Z tym pomysłem jest trochę inaczej ponieważ "troszeczkę" się rozrósł.  „Śladami uczestników” to projekt, którego głównym celem jest przypomnienie historii jeleniogórskich himalaistów, wyprawy na Annapurna South 7219 m.n.p.m., która odbyła się w 1979 roku.  Z okazji 40 lecia wyprawy syn jednego z uczestników Maciej Pietrowicz zorganizował wyjazd partnerski do Nepalu w rejon bazy pod Annapurnę Południową wraz z "pokoleniem dzieci". Z całego serca polecam wszystkim zainteresowanym śledzenie kilku stron www:

1. http://sladamiuczestnikow1979.blogspot.com - blog prowadzony Przez Macieja opisujący wszystkie etapy tego projektu

2. https://www.facebook.com/sladamiuczestnikow/ - Facebook funpage

3. https://www.instagram.com/sladamiuczestnikow/ - Instagram, tutaj zapewne będą zawsze najszybciej lądowały zdjęcia bezpośrednio z podróży.

Jako ciekawostkę napiszę, że w tej wyprawie uczestniczył również nasz Lodowy Wojownik Krzysztof Wielicki. Jedna z największych postaci światowego himalaizmu.  

"Jeszcze tu powrócę"

Maciej jako syn uczestnika wyprawy na Annapurnę South 1979 jest spadkobiercą dzienników i rękopisów z tej historycznej wyprawy. Jego Ojciec, miał marzenie, wydać książkę na podstawie tych dzienników. Maciej dowiedział się także o faktach, które zaważyły na jego bezgranicznym zaangażowaniu się w te przedsięwzięcie. Serdecznie zachęcam do wspierania projektu wydania książki "Jeszcze Tu Powrócę". Jestem przekonany, że dopnie swego i ta książka powstanie. Jeżeli chcielibyście wspomóc realizację napisania tej książki to możecie wesprzeć ten projekt na tej stronie https://wspieram.to/sladamiuczestnikow

Treking wokół Annapurny + ABC + baza pod Annapurną Południową

Plan wyjazdu jest bardzo ambitny. Po pierwsze w planach mamy treking wokół Annapurny, chyba najbardziej popularny w Himalajach. Po drugie, dotarcie do Annapurna Bace Camp i po trzecie dojście do bazy pod Annapurnę South założonej w 1979 r. przez uczestników jeleniogórskiej wyprawy. To będzie najtrudniejszy punt tej wyprawy, ponieważ posiadamy jedynie 40 letnie szkice i opis jak tam dotrzeć. Tak o to w kilku zdaniach streściłem moje plany na najbliższe tygodnie. Mam nadzieję, że pogoda będzie łaskawa i uda mi się zrobić jakiś fajny materiał filmowo zdjęciowy. Z górskimi pozdrowieniami, Kuba.

 

Tags: treking, annapurna , himalaje, nepal, śladami uczestnikow